Urząd Miejscki Drawsko Pomorskie

Budowa świetlicy w miejscowości Żółte.

Budowa świetlicy w miejscowości Żółte

Po wielu latach starań Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim mógł wreszcie rozpocząć  budowę nowej świetlicy w miejscowości Żółte. Od kilku tygodni trwają już prace budowlane.

W ramach tego zadania wykonano dotychczas kompleksową dokumentację techniczną oraz uzyskano niezbędne zezwolenia i decyzje, a także zlikwidowano nieużytkowane przyłącze wodne po starej hydroforni. Obecnie zakończono roboty ziemne oraz fundamentowe.

Po zakończeniu prac wnętrze świetlicy stanowić będzie sala główna połączona z salą komputerową, biuro, w pełni urządzona kuchnia, węzły sanitarne, w tym dla osób niepełnosprawnych, oraz pomieszczenie techniczne. Całość będzie umeblowana i wyposażona w sprzęt komputerowy.  Obiekt będzie ekologiczny, gdyż do zasilania budynku w energię elektryczną oraz ciepło wykorzystywane zostaną panele fotowoltaiczne oraz pompa ciepła.

Całkowity koszt inwestycji wynosi obecnie 980 000,00 zł. Wykonawcą robót jest Zakład Ogólnobudowlany SAM Mariusz Zieliński z Drawska Pomorskiego.

Zadanie finansowane jest ze środków dotacji celowej z budżetu gminy Drawsko Pomorskie,  dochodów własnych Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim oraz dofinansowane w kwocie 497 005 zł ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Galeria zdjęć

20230317-IMG_20230317_121923 20230405-DJI_0779 20230405-DJI_0794 20230405-IMG20230405111840
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności