Urząd Miejscki Drawsko Pomorskie

Spotkanie z autorką Sylwią Kubik, pisarką z Powiśla

20250505-1S0A0806 

W dniu 5 maja w Drawskiej Bibliotece odbyło się spotkanie z autorką Sylwią Kubik, pisarką z Powiśla. Podczas wydarzenia autorka opowiadała o swoich inspiracjach, procesie twórczym oraz najnowszych książkach.

Usłyszeliśmy ciekawe historie jak powstawały kolejne serie np. Żuławska, Powiślańska czy Harde Babki. Koleje życia bohaterów i skąd bierze pomysły na czasem trudny ich los. Autorka z wielką swobodą i lekkością opowiadała o swojej pasji, jaką jest pisanie, a także o pragnieniu, aby losy wielu ludzi zostało zapisanych na kartach historii, bo jak sama p. Sylwia powiedziała- "Dziadek dużo opowiadał, a jak teraz chcę to opisać, to nie pamiętam”.

Jest to też dla nas mała podpowiedź, aby słuchać i spisywać losy swoich przodków. Niejednokrotnie są one gotową historią na nową książkę. Autorka opowiadała o swoich ulubionych postaciach z powieści, a także o „narodzinach” kolejnych tomów i serii jakie ma w planach.

Na spotkaniu wierne czytelniczki zadawały dużo pytań i aż szkoda, że ten czas tak szybko nam minął. Mamy nadzieję do zobaczenia na kartach nowych książek, a tym co nie byli, zostają książki w bibliotece, a mamy wszystkie.

Spotkanie było okazją do bliższego poznania twórczości Sylwii Kubik, jak i samej autorki. Odbyło się ono w ramach Tygodnia Bibliotek, które w tym roku ma hasło "BIBLIOTEKA, LUBIĘ TU BYĆ"

Tekst Anna Głowacz
Fot. Adam Cygan

Galeria zdjęć

20250505-1S0A0831 20250505-1S0A0835 20250505-1S0A0805 20250505-1S0A0820 20250505-1S0A0807 20250505-1S0A0808
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności