IV edycja ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Terapia to NIE WSTYD" w Drawsku Pomorskim
Zapraszamy do współpracy Wolontariuszy w ramach IV edycji kampanii społecznej „Terapia to NIE wstyd” wrzesień 2023
Dołącz do naszego zespołu - Twój udział w inicjatywie może odmienić czyjeś życie!
O kampanii społecznej „Terapia to NIE wstyd” wrzesień 2023
W Dniu Zapobiegania Samobójstwom – 10 września, mobilizujemy siły, aby szerzyć świadomość w zakresie rosnących potrzeb związanych ze zdrowiem psychicznym. Misją Fundacji jest zmiana błędnych przekonań dotyczących korzystania z usług psychologa i psychoterapeuty, oraz budowanie wsparcia dla osób poszukujących pomocy w tym zakresie. Co roku, podczas Kampanii Społecznej Terapiobus, oferujemy bezpłatne konsultacje z doświadczonymi specjalistami. Wówczas wiele osób po raz pierwszy ma szansę skorzystać z profesjonalnej pomocy w zakresie zdrowia psychicznego!
Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „STOP Samobójstwom – Życie ma sens”. W miastach w różnych częściach Polski organizowane jest całodniowe wydarzenie, gdzie w dedykowanych strefach pomocowo – edukacyjnych udzielane będzie wsparcie psychologiczne. Na miejscu będzie można posłuchać interesujących wykładów z zakresu zdrowia psychicznego, a w wydzielonych sektorach animatorzy będą prowadzić zajęcia dla dzieci. W przypadku Warszawy i Poznania przewidziane jest również wydarzenie muzyczne.
Jak możesz nam pomóc?
Czas: 10 września
10 września 2023, dogodne dla Ciebie godziny w trakcie trwania wydarzenia, Warszawa 10:00 – 21:00,
Pozostałe miasta 10:00 – 18:00
W zgłoszeniu prosimy o podanie czasu jakim dysponujesz, ewentualnie godzin, w których możesz wesprzeć tego dnia.
Miejsce
Jedno z miast na miejscu wydarzenia: Warszawa, Gdańsk, Puławy, Starogard Gdański, Bełchatów, Białystok, Bolesławiec, Człuchów, Drawsko, Jarosław, Koszalin, Lębork, Lublin, Opole, Poznań, Rybnik, Świecie, Świdnin, Łobez, Drawsko Pomorskie
Szczegółowa lista z adresami na dole strony, pod formularzem zgłoszeniowym.
Kogo poszukujemy:
Osoby powyżej 18 roku życia:
Każdy kto mieszka w mieście wydarzenia, jest komunikatywny i lubi spędzać czas z ludźmi. Nie trzeba mieć doświadczenia w tego typu akcjach, wystarczy dyspozycyjność 10 września i chęci, aby zmieniać z nami świat i pomagać innym. (Zadania: koordynowanie ruchu, dystrybucja materiałów edukacyjnych, zbiórka datków – szczegóły poniżej.)
Osoby z doświadczeniem w pracy z dziećmi, studenci pedagogiki (zadanie: pomoc w strefach animacji dla dzieci- szczegóły poniżej)
Osoby z uprawnieniami do udzielania wsparcia psychologicznego, interwenci kryzysowi lub terapeuci (zadanie: wsparcie dla zainteresowanych osób w kontakcie ze specjalistą – szczegóły poniżej)
Co oferujemy:
udział w nowatorskim projekcie i możliwość dołożenia swojej cegiełki do edukacji polskiego społeczeństwa w ramach promocji zdrowia psychicznego,możliwość niesienia pomocy potrzebującym i tworzenia dobra wraz ze świetnymi ludźmi!ciekawe znajomości, kontakt ze środowiskiem psychologicznym samorozwój, dzięki dostępowi do materiałów edukacyjnych fundacji,pamiątkową koszulkę,ubezpieczenie NNW,identyfikator,imienny certyfikat o odbyciu wolontariatu (zaświadczenia o zadaniach zrealizowanych w ramach współpracy)wsparcie na całym etapie współpracy możliwość kontynuowania działań w kolejnych latach
Jak się zgłosić?
Wypełnij nasz formularz zgłoszeniowy, wybierz miejsce (miasto) oraz rodzaj wsparcia, które możesz zaoferować. Odezwiemy się do Ciebie, aby potwierdzić Twój udział w wydarzeniu oraz przekażemy wszystkie niezbędne informacje wraz z kontaktem w razie dodatkowych pytań na każdym etapie współpracy.
Jeśli masz wątpliwości jeszcze przed zgłoszeniem – pisz już teraz: wolontariat@terapiatoniewstyd.pl
https://www.terapiatoniewstyd.pl/dla-wolontariuszy/ [1]