Ku ekologicznej przyszłości, czyli o energii odnawialnej

W ramach projektu "Ekopracownie" - "Dbam o zielone" z WFOŚiGW w Warszawie Szkołę Podstawową w Mielenku Drawskim odwiedził przedstawiciel firmy fotowoltaicznej. Spotkanie było poświęcone zasadzie działania paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła. Pan Bartosz Pryl omówił ich rodzaje, wady i zalety. Uczniowie dowiedzieli się, że do wad można zaliczyć początkowe koszty instalacji oraz zależność efektywności od warunków atmosferycznych. Jednakże zalety takie jak niska emisja CO2, oszczędności na rachunkach za energię elektryczną i ogrzewanie oraz pozytywny wpływ na środowisko przeważają w opinii ekspertów. Spotkanie było niezwykle pouczające dla uczniów klas V - VIII, którzy mieli okazję lepiej zrozumieć znaczenie energii odnawialnej oraz jej potencjał w kształtowaniu bardziej ekologicznej przyszłości.

