Lekcja z żołnierzami amerykańskimi
W Szkole Podstawowej w Mielenku Drawskim po raz kolejny odbyły się zajęcia językowe rozpoczynające tegoroczną współpracę z wojskiem amerykańskim przebywającym na drawskim poligonie. Tym razem uczniowie klasy 5 wzięli udział w lekcji w-fu, gdzie wspólne gry i zabawy z żołnierzami były aktywnym początkiem interakcji językowej kontynuowanej na zajęciach języka angielskiego. Dzięki nowoczesnemu systemowi w klasie językowej, uczniowie mogli prowadzić konwersację z żołnierzami w ich ojczystym języku przy użyciu zestawów słuchawkowych. Były też quizy językowe, dzięki którym uczniowie opanowali nowe słownictwo dotyczące zawodów. Żołnierze sprawdzili ile dzieci zapamiętały, biorąc udział w kalamburach. Było przy tym dużo śmiechu i radości. Lekcja minęła w mgnieniu oka, a uczniowie mają nadzieję na jeszcze wiele takich wspólnych chwil ze swoimi anglojęzycznymi przyjaciółmi.

