XVIII Międzyszkolne Spotkania Profilaktyczne w Szkole w Mielenku

Kolejna edycja Międzyszkolnych Spotkań Profilaktycznych dotyczyła alkoholu i konsekwencji związanych z jego nadużywaniem. W zmaganiach wzięli udział reprezentanci klas VII i VIII gminnych szkół podstawowych. Spotkanie rozpoczęły warsztaty o społecznych skutkach nadużywania alkoholu, przeprowadzone przez psychologa, p. Izabelę Maderę. Nad przebiegiem konkursu i poprawnością merytoryczną czuwały także specjalistki w omawianej tematyce - p. Jolanta Rokosz i p. Monika Grala. Konkursowe zadania oparte były o pracę zespołową i umiejętność oceny mocnych stron członków drużyny. Uczestnicy odpowiadali na pytania w quizie komputerowym, grali w "profilaktyczne tabu", tworzyli lapbooka o skutkach alkoholizmu. W celu podniesienia świadomości młodych ludzi na temat negatywnego działania alkoholu na zmysły człowieka, uczniowie wykonali zadania w alkogoglach. W przygotowanych konkurencjach uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą, jak i kreatywnością i nieszablonowym myśleniem. Nie zabrakło też wspaniałych nagród, które otrzymali wszyscy zawodnicy. Było to możliwe dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za co serdecznie dziękujemy.

