Dzień ziemniaka w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Nętnie
.jpg)
W dniu 31.10.2023r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Nętnie obchodzono ,,Święto ziemniaka”. W tym dniu uczniowie mieli przyjść ubrani w kolorze naszego ziemniaka, czyli brązowym. Osoby ubrane od stóp do głów na brązowo mogły skorzystać w tym dniu z przywileju ,,nieodpytywania”. Obchody Dnia Ziemniaka składały się z dwóch części: zawodów sportowych z wykorzystaniem ziemniaka w roli głównej oraz z rozstrzygnięcia konkursu na najciekawszą figurkę z ziemniaka.
Do rywalizacji sportowej powołano 4 drużyny, składające się z 9 osób, po jednej osobie z każdego oddziału od grupy ,,O’’ do klasy 8. Każda drużyna musiała stworzyć swoją nazwę. Drużyny rywalizowały ze sobą w następujących zawodach: bieg z ziemniakiem na łyżce, sadzenie i zbieranie ziemniaków, przeniesienie dwóch ziemniaków w slalomie na talerzyku papierowym oraz przesuwanie ziemniaka do pachołka i z powrotem do drużyny za pomocą kija hokejowego. Ogromne emocje towarzyszyły nam podczas poszczególnych rozgrywek. Jury czuwało również nad prawidłowym przebiegiem i wykonywaniem poszczególnych zadań przez uczestników drużyn. Uczestnicy zawodów sportowych bezpośrednio po ich zakończeniu zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.
Drugą część obchodów dnia ziemniaka stanowiło rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą figurkę z ziemniaka, którą uczniowie wykonywali podczas zajęć plastycznych w szkole lub samodzielnie w domu. Konkurs rozstrzygany był w trzech kategoriach – przedszkole, klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Laureaci otrzymali nagrody przygotowane przez Samorząd Szkolny oraz Radę Rodziców. Wszystkie pozostałe osoby, które wzięły udział konkursie plastycznym zostały również nagrodzone słodkim upominkiem.

