WYCISKALI SZTANGĘ W CZAPLINKU
Ponad 60 zawodników, wiele życiowych rekordów i wyjątkowa sportowa atmosfera – tak wyglądała jubileuszowa edycja Mistrzostw Czaplinka w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawody odbyły się 21 czerwca 2025 roku na Rynku w Czaplinku.
Patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Czaplinka, Katarzyna Szlońska-Getka. Za organizację zawodów odpowiadał Mateusz Worona, a ich konferansjerem został Mariusz Rufkiewicz – prezes Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian. Sędzią głównym był Mateusz Rufkiewicz – sędzia I Klasy Krajowej i członek S.S.S. Rufian. Obsługą pomostu zajęli się Robert Frąckowiak i Hubert Łucyków.
W rywalizacji udział wzięli zarówno amatorzy, jak i utytułowani zawodnicy, co zapewniło wysoki poziom sportowy. Nie zabrakło również konkurencji dodatkowych – uczestnicy i widzowie mogli spróbować swoich sił w konkurencjach Strongman oraz w wielokrotnym wyciskaniu sztangi o masie połowy wagi zawodnika. Po zakończonych startach przeprowadzono uroczystą dekorację wszystkich kategorii.
W zawodach barwy Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo reprezentowali:
- Leszek Pasieka – wynik 165 kg
- IV miejsce w kat. wagowej do 105 kg
- I miejsce w kat. wiekowej +55 lat
- Zbigniew Hodowaniec – wynik 110 kg
- XIV miejsce w kat. wagowej do 85 kg
- IV miejsce w kat. wiekowej +55 lat
- Mateusz Pietrzyk – wynik 110 kg
- IV miejsce w kat. wagowej do 75 kg
- IV miejsce w kat. Junior do lat 23

