Z wizytą na ZUT-cie
Biometan, biodisel z mikroglonów czy fotobioreaktor to nowe pojęcia, z którymi zapoznali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mielenku podczas wizyty na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie w ramach realizowanego przez szkołę projektu OZE „Dbam o zielone”. Spotkanie dotyczyło tematyki biomasy, biogazu oraz działania pompy ciepła w kontekście zrównoważonego rozwoju. Podczas spotkania wykładowcy omówili wykorzystanie tych form energii w różnych sektorach. Przedstawiono także najnowsze badania nad efektywnością biogazu jako alternatywnej formy paliwa. Ważnym elementem prezentacji był również temat działania pomp ciepła, ich roli w efektywnym wykorzystaniu energii odnawialnej, ich zastosowania w ogrzewaniu budynków oraz korzyści ekologiczne wynikające z ich użytkowania. Była to doskonała okazja do obserwacji doświadczeń z wykorzystaniem wodoru oraz energii mechanicznej.
Podziękowania należą się Burmistrzowi Drawska Pomorskiego za pomoc w realizacji tego wydarzenia.

